E dielë, Gusht 18, 2019
Etiketimet Qeveria

Etiketim: qeveria

Ironia e pedagogut/ Edi Rama ofron burg, populli duatroket dhe e...

Pedagogu Erion Kristo, aktivist i shoqërisë civile, përmes një postimi në rrjet ka ironizuar jo vetëm kryeministrin Edi Rama, por edhe mbështetësit apo qytetarët...

Qeveria tranzitore, vjen reagimi i parë nga Rilindja/ Harrojeni pushtetin në...

Pas propozimit të opozitës së bashkuar për krijimin e qeverisë tranzitore dhe detyrave që ajo do të ketë, ka ardhur edhe reagimi i parë...

Qeveria i ka borxh 1.5 miliardë euro bizneseve dhe individëve

Në fund të 2017, për herë të parë së paku nga 2013-ta qeveria e Shqipërisë ka detyrime ndaj të tretëve më shumë se sa...

Ja sa fonde do të përfitojnë 5 bashkësitë fetare/ Vendimi

Qeveria përcaktoi sot masën e financimit për bashkësitë fetare që kanë nënshkruar marrëveshje me të. Në vendim përcaktohet që masa e financimit prej 109 000...

Unaza e Re, ja sa para përfitojnë banorët që u shemben...

Qeveria përcaktoi sot fondin e dëmshpërblimit për një pjesë të banorëve të Unazës së Re në Tiranë që preken nga zgjerimi i rrugës nga...

Ulu në dialog me opozitën, s’mund të miratosh…/Ambasadori italian thirrje të...

Ambasadori italian në Tiranë, Alberto Cutillo, i ka drejtuar një thirrje qeverisë që të dialogojë me opozitën, pasi nuk mund të realizojë reformat pa...

Palmer: Opozita të dalë me kandidatë të fortë për të fituar…

Nuk jam në Shqipëri për të negociuar dhe zgjidhur krizën politike. Kështu u shpreh Mattheë Palmer, zv.Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, gjatë një takimi...

Kadastra, qeveria cakton anëtarët e Këshillit Drejtues/ Emrat

Qeveria emëroi në mbledhjen e sotme anëtarët e Këshillit Drejtues të Agjensisë Shtetërore të Kadastrës, institucion i krijuar pas shkrirjes së Hipotekës me ALUIZNI-n,...

Rama në panik nga protesta e fermerëve/ I kompenson me 100...

Këshilli i Ministrave ka vendosur që të japë një financim të dedikuar për fermerët që prodhojnë dhe shesin qumësht. Kjo është bërë e ditur nga...

Krijohet policia me pagesë/ Pronari i shoqërisë Çubardhi i Ramës (Vendimi)

Qeveria ka miratuar krimin e shoqërisë tregtare “Illyrian Guard” me capital 100 % shtetëror, e cila do të ofrojë shërbime ndaj personave fizikë e...

Skandal/ Rama tërhiqet përpara presionit grek: Zhduket VKM mbi titujt e...

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë më 27 shkurt të këtij viti vendosi pezullimin e procesit të dhënies së titujve të tokave bujqësore të cilësuara...

Licensimi i pikave të shitjes së duhanit, pse u tërhoq Edi...

Qeveria është tërhequr nga qëndrimi i saj fillestar se tregtimi i duhanit do të bëhej në pika specifike të cilat duhet të licencoheshin. Kjo do...

Mediat gjermane jehonë turizmit shqiptar/ Ja si ndikon Qeveria Rama në...

Televizioni gjerman RTL i ka dedikuar një shkrim në uebsajtin e saj turizmit shqiptar, të cilin e vlerëson si një bukuri të pazbuluar. Teksa vë...