E entje, Prill 22, 2021
Etiketimet Qeveria

Etiketim: qeveria

Qeveria ndalon grumbullimin me më shumë se 10 persona deri më...

Ndalimi i grumbullimeve në vendet e mbyllura dhe të hapura do të jetë në fuqi deri më 8 prill. Sipas vendimit të qeverisë, ndalimi...

Gazetari i liston qeverinë hije të Bashës, ja reagimi i Mediut

I ftuar mbrëmjen e së enjtes në emisionin ‘Aktualitet’ në FaxNews, kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu, është pyetur nga gazetari Bejdo Malo në...

U ka skaduar pasaporta? Qeveria merr vendimin për zgjedhjet

Një javë pas vendimit për kartat e identitetit, Qeveria me propozim të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi ka vendosur sot zgjatjen e vlefshmërisë edhe...

Humbi jetën tragjikisht mes flakëve, Qeveria akordon 1 mln lekë për...

Qeveria shqiptare ka akorduar një fond prej 1 milionë lekësh të rinj për familjen e Arjan Salës, që humbi jetën tragjikisht në zjarrin që...

Emri/ Ushtaraku humbi jetën në Afganistan, Qeveria akordon 10 mln lekë...

Qeveria ka vendosur të akordojë një fond prej 10 milionë lekësh në ndihmë të familjarëve të ushtarakut Xhevahir Jazaj, i cili humbi jetën gjatë...

Vaksinat kineze, Qeveria Rama pagoi 10 mln usd te distributori turk

Qeveria shqiptare do të paguajë 10 milionë dollarë për vaksinat kineze. Dje në Tiranë mbërritën nga distributori në Turqi 192.000 dozat e para të...

Koduzi: Rama po i përdor vaksinat për karriken e tij, po...

Drejtuesi i Departamentit të Shëndetësisë në Partinë Demokratike, Gazment Koduzi, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ka deklaruar se kryeministri Rama,...

Qeveria e re, Hoti uron Kurtin: Pres që të sillet me...

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka mbajtur fjalën e tij për mediat, pasi Kuvendi i Kosovës miratoi qeverinë e re. Hoti i uroi suksese Albin Kurrit dhe...

Pak para votimit në Kuvendin e Kosovës, si pritet të ‘rreshtohet’...

Qeveria Kurti 2 pritet që të votohet pas pak minutash, ndërkaq duket se janë caktuar tashmë edhe emrat që do të përbëjnë kabinetin e...

Vaksinat elektorale si krim kundër jetës!

Nga Erion Dasho Deri tani në Shqipëri kanë ardhur 32,565 doza të vaksinës Pfizer/BioNTech dhe 38,400 doza të vaksinës së Oxford/Astra Zeneca për një total...

Zgjedhjet e 25 prillit/ VOA: Parlamenti dhe Qeveria vijojnë të shkelin...

Akademia Studimeve Politike publikoi sot Raportin e Monitorimit mbi përdorimin e burimeve shtetërore në fushatën zgjedhore gjatë muajit shkurt. Sipas vëzhgimit, në shkelje të Kodit...

Si e menaxhoi Rama pandeminë?- Basha: Të dhënat që hedhin poshtë...

Kryetari i PD Lulizm Basha, në një postim në Instagram vijon me renditjen sipas tij të dështimeve të qeverisë Rama në 8 vite. Kryedemokrati këtë...

Këlliçi: Edhe 46 ditë për mbarimin e makthit “Rama”

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, një prej drejtuesve politikë në fushatën e PD për Qarkun e Tiranës, u shpreh sot se fermerët nuk kanë...
WhatsApp DENONCO