E dielë, Janar 19, 2020
Etiketimet Meta

Etiketim: Meta

Meta në Izrael, takim edhe me komunitetin shqiptar

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, do të marrë pjesë në Forumin Ndërkombëtar të Holokaustit (22-23 janar 2020) për të shënuar të 75-të vjetorin e...

Marrëveshja për reformën zgjedhore, vjen reagimi i parë nga Ilir Meta/...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me marrëveshjen mes opozitës së bashkuar dhe Rilindjes për Reformën Zgjedhore. Meta shprehet se uronte që ky hap të...

Kualifikimi i Artur Metanit tregon politizimin e sistemit gjyqësor

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Në dhjetor 2019, Këshilli i Emërimeve të Drejtësisë (KED) i dërgoi Parlamentit një listë me 5 kandidatë për Inspektorin...

Liria e medias nuk mbrohet dot në zyrën e Ilirit

Nga Andi Bushati Ilir Meta edhe një herë ka bërë detyrën. Në kufijtë e skajshëm kohorë, ai i ka kthyer parlamentit ndryshimet ligjore në kuadër...

Meta ktheu në Kuvend paketën anti-shpifje/ Zëri i Amerikës: Sipas Presidentit...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ktheu për rishqyrtim në parlament ndryshimet në dy ligje “Për mediat audiovizive” dhe “Për komunikimet elektronike”. Sa i takon...

Meta nuk dekretoi paketën anti-shpifje/ Pollo: Mundësi për të ruajtur themelin...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, thotë se kthimi në Kuvend i paketës antishpifje nga ana e Presidentit të Republikës, Ilir Meta është një...

Meta ktheu në Kuvend paketën anti-shpifje/ Ja reagimi i Unionit të...

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë përshëndet vendimin e Presidentit Ilir Meta, i cili ktheu për rishqyrtim në Kuvend paketën anti-shpifje. “Unioni i Gazetarëve Shqiptarë përshëndet vendimin...

Meta rrëzon Ramën për paketën anti-shpifje/ Ja argumentet

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend dy ligjet e miratuara nga Kuvendi lidhur me paketën anti-shpifje. Presidenti i Republikës ka rikthyer për rishqyrtim në...

Sondazhi i parë për 2020/ Rama humbet të paktën 10 deputetë,...

Në një kohë që vendi ynë ka hyrë në një krizë të thellë politike, ku palët janë shumë larg njëra-tjetrës, në zyrat e partive...

Mazhoranca kërkon shkarkimin e Presidentit/ Zbardhen 6 pyetjet për Komisionin e...

Zbardhet letra e Kuvendit dërguar Komisionit të Venecias për një opinion në lidhje me çështjen e Gjykatës Kushtetuese dhe procedurat e emërimit të anëtarëve...

Kallzimi penal ndaj Dvoranit në dorën e SPAK/ Pritet hedhja e...

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion ka regjistruar zyrtarisht padinë e Presidentit Ilir Meta kundër kreut të KED-së, Ardian Dvorani. SPAK pritet të zgjedh përmes shortit prokurorin...

Manjani përplaset me Metën/ “E keqja e vendit është në Qeveri,...

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, dhe Presidenti Ilir Meta, janë përfshirë në një debat në distancë, pas një deklarate të Manjanit se Kreu i...

Përplasja Meta-Dvorani/ Avokatja e Popullit: Kreu i KED-së kufizoi Presidentin për...

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca, foli në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi për padinë që i ka bërë KED-së, ku kërkon shfuqëzim të...
WhatsApp DENONCO