“Ancelotti po dëmtonte futbollistët e Napolit, Hysajt i shkatërroi vetëvlerësimin”

Elseid Hysaj për asnjë moment nuk ishte në formacionin startues, në kohën kur Napolin e drejtonte Carlo Ancelotti.

Ndërsa së fundmi, agjenti i Hysaj-t, Mario Giuffredi, pretendon se shkodrani humbi të gjithë vetëbesimin e tij me italianin në drejtim, ndërsa të njëjtin fat patën edhe disa futbollistë të tjerë.

LEXO EDHE  Presidenti i FIFA-s, Infantino: Futbolli tani jo prioritet, presim qetësimin e situatës

“Ancelotti shkatërroi vetëbesimin e tij. Lojtari nuk kishte më siguri në fushën e lojës”.

“Ancelotti nuk bëri aspak mirë te Napoli prandaj dhe u shkarkua. Nuk preferoj të flas mbi marrëdhëniet mes trajnerit dhe lojtarëve, por shumë lojtarë janë dëmtuar nga Ancelotti”. – tha ai për “Radio Punto Nuovo”.