Çfarë ndikimi ka Soros në Shqipëri dhe kush është njeriu që mbështet? Ja si përgjigjet Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në ‘Tempora’, deklaroi se ndikimi i Sororsit në Shqipëri aktualisht është i madh.

Sipas Berishës ndërhyrja e Soros në Shqipëri bëri të shkatërrohej Reforma në drejtësi, e cila sot është e kapur e gjitha nga Edi Rama.

Berisha deklaroi se njeriu më i lobuar nga Sorosi në Shqipëri është Edi Rama.

‘Soros është autori defakto i shkatërrimit të plotë të sistemit të drejtësisë në Shqipëri për t’ia dhënë Edi Ramës. Unë ju garantoj se vetëm deri tani fatura e dosjeve në Gjykatën e lartë është mbi 4 milionë dollarë. Ai mbështet partitë e majta, është armik i egër i Partisë Republikane në SHBA. Edi Rama është njeriu më i investuar i tij. I vetmi nga Ballkani që u ftua në martesën e tij është Edi Rama’, tha Berisha.

LEXO EDHE  I prekur nga Covid-19, mjeku ortoped shtrohet te Infektivi