Aksident në Divjakë, plagoset i moshuari me motoçikletë (Emri)

Një aksident i rëndë rrugor u shënua pasditen e kësaj të marte në aksin Grabjan-Divjakë.

Në aksident u përfshinë një automjet tip “Peugeot” dhe një motoçikletë.

Burime për BoldNews.al bëjnë me dije se drejtuesi i motoçikletës është 71-vjeçari Rauf Coku, i cili mësohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore.

LEXO EDHE  I riu me COVID i jep fund jetës, hidhet nga kati i 3-të i 'Sanatoriumit'

Paraprakisht dyshohet se aksidenti u shkaktua nga disa manovra të gabuara në rrugë nga ana e motorit.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje për të zbardhur rrethanat dhe shkaqet e aksidentit.