U largua me debate nga Milani, Suso: Dua që të qëndroj te Sevilla

Suso Fernandez u largua mes shumë kontestimeve prej tifozëve të Milanit, me spanjollin që nuk u shfaq në lartësinë e duhur këtë sezon. Tashmë, mëngjarashi është pjesë e Sevillas, ku duket i kënaqur. Këtë gjë e shpreh edhe vetë Suso, teksa në një intervistë të dhënë së fundmi për “Diario Sevilla”, është shprehur se kërkon të qëndroj në Andaluzi.

“Dua të qëndroj te Sevilla. Kam firmosur për një vit e gjysmë, por dua të qëndroj këtu edhe kur të mbarojë akordi. Sigurisht që kjo varet nga disa gjëra dhe në veçanti nga të dyja klubet, por mendoj se nuk do të kemi probleme”.

Pioli? Nuk kam asnjë problem me Piolin, gjithmonë kemi qenë të qartë kur kemi folur. I uroj Milanit, trajnerit dhe ish-shokëve të mi më të mirat. E pash derbin, luajtën mirë dhe ishin në avantazh, por fatkeqësisht humbën 4-2”, – përfundoi Suso.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Arrizabalaga nuk bind, Chelsea nënshkruan me portierin e Rennes