Iu “vërsulën” kritikët pas videos ku mbulonte me para striptistet, reagon Dua Lipa

Këngëtarja e njohur, Dua Lipa, pas “Grammy” u filmua duke festuar në një klub me stripstiste. Ajo shoqërohej nga Lil Nas X, Rosalia dhe i dashuri i saj, Anwar Hadid. Videoja e tyre duke mbuluar me para kërcimtaret ka bërë xhiron e rrjetit dhe këngëtarja u kritikua shumë.

“Çfarë shembulli i mirë Dua Lipa, Lizzo, Rosalia duke seksualizuar gratë, por më pas ato do thonë se janë feministe”, shkruanin mes të tjerash njerëzit që kishin publikuar videon. Pas shumë kritikash Dua ka vendosur të reagojë.

Ajo ka publikuar një foto nga festa e çmendur në profilin e saj të Instagramit dhe shprehet se e ka ditur ç’po bënte.

LEXO EDHE  "Zhveshja nuk është civilizim"/ Gold Ag krahason artistët e rinj me pula e qen

“Lizzo na ftoi në “Vajzat e Çmendura” për të festuar fitoret e saj në Grammy dhe unë e dija saktësisht se çfarë duhet të bëja. Mbështetje për bandën e vajzave lokale”, shkruan ajo krahas fotos.

LEXO EDHE:

“Tërbohet” këngëtarja shqiptare/ Mbulon striptistet me para, i “vërsulen” kritikët (VIDEO)