“Fieri, parajsa e krimit”/ Bardhi thirrje qytetarëve: Mos braktisni vendin, por Edi Ramën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka nisur një tur takimesh me qytetarët dhe me strukturat e PD në rrethe. Gjatë një takimi në Fier, Bardhi tha se ky qytet sot është parajsa e krimit, me qytetarë të frikësuar e biznese të mbyllura.

“Në vend që të ishte një parajsë ekonomike në zemër të Shqipërisë, qarku i Fierit është sot parajsa e krimit të organizuar dhe hajdutërisë së klientëve të qeverisë, që zhvasin pasuritë natyrore, naftën dhe gazin, si dhe kanë eleminuar konkurencën e lirë në çdo fushë të biznesit”, tha Bardhi.

Referuar turit të takimeve në disa qytete, si në Divjakë, Roskovec dhe Patos, Bardhi tha se kishte gjetur biznese pa konsumatorë, konsumatorë të frikësuar, qytetarë të zhgënjyer dhe të pasigurt për të ardhmen e tyre.

LEXO EDHE  U tërhoqën nga eurobondi, bankat po mbajnë më pak para jashtë vendit

“Për ne demokratët nuk ka detyrë më të madhe sesa t’u kthejmë qytetarëve shpresën dhe besimin se Fieri, Lushnja, Divjaka, Roskoveci, Mallakastra dhe Patos mund të zhvillohen, se Shqipëria mund të jetë një vend normal ku secili të vlerësohet në mënyrë të ndershme për punën e tij, pa qenë i detyruar të punojë për një bandë apo një pushtetar hajdut.

Për këtë, qytetarët nuk duhet të braktisin vendin, por duhet të braktisin Edi Ramën, qeverisja e të cilës në këto 6 vjet ka sjell vetëm varfëri, hajdutëri dhe pasiguri”, tha ai.