Barcelona-Real Madrid, formacionet e mundshme

Luhet sonte El Clasico e parë e sezonit. Katalanasit presin “Los Blancos” në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të në La Liga.

Të dyja skuadrat vijnë pas barazimeve në ndeshjet përkatëse të tyre dhe e kryesojnë kampionatin me nga 35 pikë.

LEXO EDHE  Bundesliga/ Fitojnë Dortmund dhe Wolfsburg, garë e fortë për zonën Champions

Për sa i përket formacioneve me të cilën do të zbresin në fushën e lojës, Barcelona pritet të rreshtohet me formacionin 4-3-3, ndryshe nga Real Madrid i cili pritet të rreshtohet me sistemin 4-4-2.