Krimi që tronditi kryeqytetin/ Grabitja shkon keq, ekzekutohet biznesmeni i pronave (VIDEO-FOTO)

Një vrasje me armë zjarri ka tronditur pardje kryeqytetin e Argjentinës, Buenos Aires. Mediat e huaja raportojnë se një biznesmen britanik i pronave të paluajtshme është qëlluar për vdekje nga disa persona të armatosur, ndërsa ka mbetur i plagosur djali i gruas së tij.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur para një hoteli me pesë yje. Miliarderi Matthew Charles Gibbard 50 vjeç, u qëllua për vdekje nga disa grabitës me motoçikletë.

LEXO EDHE  Zi në familjen e Maradonës, COVID-19 i merr njeriun e afërm

Ndërsa 28-vjeçari Stefan Joshua Zone, u qëllua në këmbë.

Sipas raportimeve të mediave, ata kanë refuzuar t’u japin valixhet hajdutëve dhe më pas situata ka dalë jashtë kontrollit.