Padia ndaj Dvoranit/ Vasili apel Prokurorisë: Kini kujdes, zbatoni ligjin

Prokuroria të ketë kujdes, të zbatojë ligjin ndaj Ardian Dvoranit dhe të mos vazhdojë t’i kundërvihet hapur popullit.

Është ky apeli që nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, i ka drejtuar organit të akuzës, vetëm pak orë pasi kreu i KED-së u paraqit në prokurori për të dhënë shpjegimet e tij lidhur me kallzimin penal që ka depozituar Presidenti Ilir Meta.

Vasili shprehet i bindur se Dvorani do të ndiqet penalisht sot apo nesër, ndërsa i kërkon Kryeministrit Edi Rama të mos vazhdojë të provokojë më me Ramaformën e tij, pasi populli nuk do t’a falë në asnjë mënyrë dhe fundi i tij do të jetë i pashpresë.

Reagimi i Petrit Vasilit

Prokuroria te kete kujdes,te zbatoje ligjin ndaj Dvoranit dhe te mos vazhdoje ti kundervihet hapur popullit.

Edi Rama te largoje duart nga drejtesia dhe te mos vazhdoje te provokoje më me Ramaformen e tij sepse populli nuk do ta fale ne asnje menyre dhe fundi i tij do te jete me i pashprese se i Dvoranit te tij.

Dvoran ti do te ndiqesh penalisht sot apo neser!

Do ndiqesh si i tille se ke shkelur dhunshem Kushtetuten dhe ligjin me dashje dhe kembengulje si kamikaz i partise.

Nuk bllokohet KED, te cilen ti e perdhose me aktet e tua qellimkeqe e antiligjore.

Qe ti te vije ne krye te Keshillit te Emerimeve ne Drejtesi, me detyren qe Rilindja te dha per te kthyer Gjykaten Kushtetuese ne gjykate partie, u bllokua KED dhe ngritja e Gjykates Kushtetuese per me shume se dy vite.

LEXO EDHE  Lajmi i fundit/ Bilanc tragjik nga Franca, 1417 viktima 24 orët e fundit nga koronavirusi

Ky eshte faj qe nuk i shpeton dot.

Qe botove ne Fletore Zyrtare vendimin e KED, duke dhunuar ligjin qe ta kerkon vetem ne faqen zyrtare te Gjykates se Larte, eshte faj nga i cili nuk shpeton dot.

Qe nuk zbardhe e nuk botove procesverbalet e 30 mbledhjeve te KED eshte faj dhe nuk i shpeton dot.

Qe vetshpalle anetare te Gjykates Kushtetuese, kur as Kushtetuta e as Ligji nuk ta jep kete te drejte, eshte faj dhe nuk shpeton dot.

Kur ti kerkon te imponosh presidentit zgjedhjen dhe i dergon kandidatet per dy vakanca njeheresh dhe Kushtetuta ti kerkon sipas radhes dhe nje nga nje eshte faj dhe nuk shpeton dot.

Kur qellimisht ja con me vonese kandidaturat Kuvendit kur duhet tja coje ne nje dite me Presidentin,qe te zgjidheshin kandidatet, qe do Rilindja, eshte faj dhe nuk shpeton dot.

Te gjitha fajet veç e veç jane te medha,por te gjitha bashke shume me te medha ndaj edhe fundi,heret a vone eshte i pashprese dhe ketij fundi nuk i shpeton dot.