E dielë, Qershor 7, 2020
Etiketimet Dvorani

Etiketim: dvorani

Dokumenti ekskluziv/ Dvorani: Ja kur përfundon mandati im në Gjykatën e...

Nga Boldnews.al Shprehja idiomatike “I zoti e shet, tellalli s’e jep” mund të përshkruaj më së miri situatën e krijuar ndërmjet Këshillit të Lartë Gjyqësor...

Gjykata e Lartë/ Dvorani: Po shohim mundësitë për përshpejtimin e gjykimit...

Ardian Dvorani, me cilësinë e zv.Kryetarit të Gjykatës së Lartë, tha se pas emërimit të 3 anëtarëve të rinj, kësaj gjykate i është rikthyer...

Shkarkimi i Dvoranit, Meta: I takon KLGJ-së të marrë vendimin

Presidenti Ilir Meta ka dhuruar gjak në Fakulttin e Gjuhëve të Huaja. Ai ka dhënë një deklaratë për media, ku u pyet lidhur me...

“Mandati i Dvoranit ka përfunduar”/ Hazizaj: Organet e drejtësisë nuk po...

Konstitucionalisti Sokol Hazizaj u shpreh mbrëmjen e sotme në emisionin "Arena" se ligjërisht mandati i kreu i KED, Ardian Dvoranit, ka mbaruar, dhe Presidenti...

Meta e konsideron me mandat të mbaruar, KLGJ e cilëson Dvoranin...

Presidenti Ilir Meta iu drejtuar KLGJ-së me një kërkesë lidhur me mandatin e Ardian Dvoranit, anëtar i Gjykatës së Lartë dhe Kryetar i KED. Meta...

“Dvorani me mandat të mbaruar prej 6 vitesh”/ Manjani: KLGJ mjafton...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar në rrjetet sociale, lidhur me vendimin e djeshëm të KLGJ, pas kërkesës së Presidentit Ilir Meta lidhur...

Mandati i Dvoranit/ KLGJ pyet EURALIUS: Sa bëjnë 9+6? Paaftësi apo...

Nga Boldnews.al Këshilli i Lartë Gjyqësor, pas dy mbledhjeve dhe një komunikimi të ethshëm shkresor, nuk arriti të zgjidhë një problem të thjeshtë matematikor...

Mandati i Dvoranit/ Manjani shpërthen ndaj KLGJ: Nuk ka b*thë të...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ndaj KLGJ-së, e cila shtyu vendimin për kreun e KED, Ardian Dvorani, pasi Presidenti Ilir Meta kërkoi...

Marrëveshje me Ramën për largimin e Dvoranit? Ja reagimi i Ilir...

Presidenti Ilir Meta ka mohuar ekzistecën e një marrëveshjeje mes tij dhe Kryeministrit Edi Rama për shkarkimin e Ardian Dvoranit. Në një intervistë për emisionin...

Kërkesa e Metës drejtuar KLGJ/ Dvorani: Presidenti të jetë më i...

Ardian Dvorani, kryetar i KED-së, dhe anëtar i Gjykatës së Lartë, i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një kërkesë...

Përfundimi i mandatit/ Dvorani i kërkon KLGJ më shumë kohë për...

Është zbardhur kërkesa e kreut të KED drejtuar KLGj, Ardian Dvorani. ABC News ka mësuar se Dvorani ka kërkuar më shumë kohë për të...

Dvorani vazhdon përpjekjet për të mbajtur mandatin e Gjykatës së Lartë...

Çështja e mandatit të Ardian Dvorani në Gjykatën e Lartë është kthyer në vëmendje pasi edhe pse në Gjykatën e Lartë janë emëruar tre...

“Ardian Dvorani duhet të largohet nga detyra”/ Zbardhet letra e Metës...

Zbardhet letra e Presidentit Ilir Meta me të cilën i është drejtuar Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Gjykatës së Lartë, ku thekson faktin se...
WhatsApp DENONCO