Duhet nxjerrë me shkelma nga zyra/ Komediani i njohur shpërthen ndaj Veliajt (VIDEO)

Komediani i njohur, Julian Deda, përmes një postimi në rrjet shprehet se Erjon Veliaj duhet nxjerrë me shkelma nga zyra e Kryetarit të Bashkisë së Tiranës.

Deda është irrituar me këshillat që Veliaj jep për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, dhe që janë strehuar në Tiranë.

“Ky është sygjerimi i Çerrit të Shkallëve të Palyera për të gjithë ata që i ra fatkeqësia e tërmetit dhe erdhën për të bujtur në Tiranë.

LEXO EDHE  Tabaku: Buxheti i 2021, i mafies së plehrave dhe PPP. Borxhi në shifrën rekord, 97 %

Gjen kohën për humor ky, që ka shkolla që po i shemben, që ka njerez të pastrehë rrugëve, ky që s’di të bëjë gjë tjetër vetëm “po kryetar, ohh kryetar”.

Ky thjesht duhet nxjerrë me shkelma nga zyra”, shkruan Deda.