Seria A/ Milani ndaj Bologna-s për konfirmimin

Luhen ditën e sotme gjashtë takime të Serisë A, të cilat përmbyllin javën e 15-të të kampionatit.

Ndeshja më e rëndësishme e ditës është ajo mes Bolognas dhe Milanit. Kuqezinjtë vijnë pas fitores në transfertë ndaj Parmës me rezultatin 0-1, dhe në këtë ndeshje do të kërkojnë fitoren e dytë radhazi.

Skuadra e Piolit ka shfaqur përmirësime për sa i përket lojës, por rezultatet kanë munguar duke pasur shumë paqëndrueshmëri. Skuadrat ndodhen në pozicionin e 11-të dhe të 12-të ku Milani është në avantazh të një pikë.

LEXO EDHE  Rikthehet bojkoti nëse qeveria nuk mban premtimet? Ja çfarë thotë presidenti i Ligës Profesioniste

Kuqezinjtë janë 11 pikë larg zonës së kupave europiane dhe ndaj Bolognës është një nga “trenat e fundit” që mund të mbajë gjallë shpresat e tyre për t’ia dalë të arrijnë objektivin në fund të sezonit, gjë që e di mjaft mirë edhe trajneri Stefano Pioli.

Ndeshja luhet në orën, 20:45.