Policia shkon të nxjerrë banorët nga godina 15 te Qyteti Studenti (VIDEO)

Efektivë të Policisë së Shtetit dhe asaj bashkiake kanë mbërritur këtë pasdite te godina nr.15 në Qytetin Studenti, e banuar me familjarë. Janë ka siguruar video nga momenti kur forcat e policisë mbërrijnë në ambientet e godinës.

Policia ka kërkuar banorët që të lënë godinën me pretendimin se ka pësuar dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit. Nga ana e tyre familjarët kanë refuzuar urdhrin e policisë, duke theksuar se ndërtesa nuk ka pësuar lëndime.

LEXO EDHE  Show i Ramës me Ronaldon/ Dritan Kaba pyet kryeministrin: Po 2 mijë fëmijët e tjerë me kë do t’i takosh?

Ata deklarojnë gjithashtu se urdhri iu ka mbërritur në orët e vona të pasdites, duke mos iu lënë hapësirë akomodimi diku tjetër. Banorët akuzojnë kryebashkiakun Erion Veliaj se po përfiton nga situata për t’i nxjerrë ata jashtë.