E mërkurë, Shkurt 26, 2020
Etiketimet Banorë

Etiketim: banorë

Skandal/ Bashkia e Kurbinit ndërpret kontratat për ushqimin e të prekurve...

Dhjetra banorë të Kurbinit të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit që vijojnë të jenë të strehuar në Shëngjin, janë hequr nga lista e...

VIDEO/ Si mashtroi Pjerin Ndreu me akomodimin e familjes në kontenier…

Pjerin Ndreu, kryebashkiaku i emëruar i Lezhës nga votimet e 30 qershorit, u shpreh dje se të gjitha familjet, banesat e të cilëve janë...

“Më keq se tërmeti!” Banorët e ‘Astirit’ të pashpresë përballë fadromave

Nga Nensi Bogdani | BIRN | Tiranë Teksa shohin djersën e tyre të dy dekadave të kthehet në gërmadha, banorët e Astirit ngrenë akuza se shtëpitë dhe bizneset...

“Tërmeti i vërtetë nis pas 3 janarit”/ Paralajmërohet grevë urie, PD...

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi dhe ish deputetët Albana Vokshi, Lindita Metaliaj dhe Gent Strazimiri, u takuan me përfaqësues të mbi 100...

“Pa u larguar kjo qeveri nuk zgjidhet halli juaj”/ Basha me...

Një muaj pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, strukturat shtetërore janë inekzistente për mijëra familje me shtëpi të dëmtuara rëndë nga tërmeti. Në fshatin...

FOTO/ 1 muaj pas tërmetit, ja çfarë ndodh me banorët në...

Kur ka kaluar 1 muaj nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, ende nuk ka një bilanc të dëmeve, ndërkohë që qindra familje vijojnë të...

FOTO/ Në çadër dhe pa ndihma, ja çfarë ndodh në Fushë-Krujë

Kjo është çadra ku jeton sot familja e Hyrije Biçakut pas tërmetit në fshatin Arameras të Fushë-Krujës . Bashkë më 8 anëtarët e tjerë...

Pallati që u trondit nga tre tërmete, 65 familje në Kombinat...

Plot 65 familje në Kombinat kanë nisur boshatisjen e apartamenteve të tyre pasi ekspertët e kanë cilësuar pallatin të pabanueshëm. Ndërkohë banorët ankohen se nuk...

Basha me banorët e braktisur të Mamurrasit: Shtetin prej kartoni e...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pa nga afër situatën e familjeve të dëmtura nga tërmeti në Fushë Mamurras, të cilët prej 13 ditësh...

Të pastrehë, banorët e 3 godinave në Qytetin Studenti nxirren jashtë

Banorët e tre godinave në Qytetin Studenti janë nxjerrë jashtë nga Policia Bashkiake pas dëmtimeve që solli tërmeti i 26 nëntorit. Por ata kanë...

Policia shkon të nxjerrë banorët nga godina 15 te Qyteti Studenti...

Efektivë të Policisë së Shtetit dhe asaj bashkiake kanë mbërritur këtë pasdite te godina nr.15 në Qytetin Studenti, e banuar me familjarë. Janë ka...

Banori: Është larg hoteli! Rama: Po në botën tjetër është afër?

Kryeministri Edi Rama ishte pasditen e kësaj të hëne në ish-Kënetë, një nga zonat më të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai ka takuar...

Kryemadhi takim me familjet e prekura nga tërmeti në Laç: U...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, pas disa takimeve me familjet e prekura nga tërmeti në Laç, ka marrë pjesë edhe në meshën e së...
WhatsApp DENONCO