Mikja e zemrës i humbi jetën nga tërmeti, Greg Rama bën postimin prekës: Zemra e një burri…

Greg Rama, djali i madh i kryeministri Edi Rama ka shprehur keqardhjen për viktimat e tërmetit që tornditi vendin mëngjesin 26 Nëntorit ndërsa shkruante se mes viktimave ishte dhe një njeri i afërm i tij së bashku me familjen dhe se akoma dy trupa nuk janë nxjerrë nga gërmadhat.

Më vonë u zbulua se bëhej fjalë për Kristi reçin për të cilat mediat Italiane shkruanin: “E dashura e djalit të kryeministrit shqiptar Edi Rama vdiq me gjithë familjen e saj në tërmetin që goditi Shqipërinë. Vajza quhej Kristi Reci dhe ishte 24 vjeç. Prej disa vitesh ai ishte me Gregor, djalin e kryeministrit”. Dhe kjo hapi polemika dhe mjaft komente nëpër mediat shqiptare.

LEXO EDHE  Kjo është e vërteta e ‘Trekëndëshit të Bermudës’

Mirëpo burime për “News31.al” tregojnë se Gregori dhe Kristi ishin miq që nga koha e Liceut dhe nuk kishin lidhje dashurie mes tyre.

Ditën e sotme Gregu ka postuar një foto në rrjetet sociale ku duke dallgë deti mbi të cilën në anglisht shkruan një shprehje të Vincent van Gogh:

“Zemra e një burri është shumë e ngjashme me detin

Ka stuhitë e veta, ka tërheqjet e veta

Dhe në thellësitë e veta gjenden dhe perlat

Vincent van Gogh”. /Faxnews/