Lorik Cana zbulon shifrën që ka mbledhur për të prekurit nga tërmeti

Shumë personazhe të njohur kanë dhënë ndihmën e tyre për të ndihmuar në ringritjen e shtëpive të të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit.

Edhe Lorik Cana ka bërë të njëjtën gjë. Ai ndodhet në SHBA, ku po mbledh para për t’ju ardhur në ndihmë familjeve në nevojë.

Në një deklaratë për “Zëri i Amerikës” Cana u shpreh:

“Sigurisht ka pasur anulim të mbrëmjeve, por shoqatat kryesore kanë vazhduar të mbledhin njerëzit me të njëjtin simbol dhe flamur, jo më në formë gëzimi për të festuar, por në formë mbështetjeje. Dhe besoj ka qenë mënyra e duhur”.

LEXO EDHE  Rita Ora flet hapur për luftën në Kosovë dhe paragjykimet që iu bënë në Londër si refugjate

Ai ka zbuluar se deri tani ka mbledhur 50-60 mijë dollarë, por po punon që të mbledhë akoma më shumë.