Lleshaj e quan të banueshëm, shihni fotot katastrofale të pallatit në Lezhë

Një debat i madh po bëhet ditët e fundit lidhur me një pallat 12-katësh në Lezhë, i  dëmtuar seriozisht nga tërmeti i të martës së kaluar. Bashkia thotë se ndërtesa duhet shpallur e pabanueshme pasi ka dëmtime në strukturë dhe për rrjedhojë duhet shembur, por për qeverinë një pretendim i tillë nuk qendron.

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi edhe sot se pallati është në rregull e se banorët nuk duhet të shqetësohen për plasaritjet. Por shihni këto foto të publikuara nga zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, për të kuptuar gjedjen e shumëkatësisht në Lezhë, i cili ka futur në banik dhjetëra banorë.

LEXO EDHE  Këngëtarja e njohur hedh akuza të forta: Dasmat na i kanë bllokuar qëllimisht

“Kjo eshte gjendja e pallatit ne Lezhe qe Sander Lleshaj guxonte ne menyre te papergjegjshme te jepte mend edhe ti uleriste banoreve edhe inxhinierit duke e konsideruar prishje normale. Kriminale si e gjithe sjellja e tij ne krye te ministrise se brendshme. Shyqyr qe nuk i hodhi gaz helmues per ti shperndare!”, shkruan Ina Zhupa.