Djali i cili vuan nga plakja e parakohshme mbush 24 vjeç, Jovanotti e uron në skenë

Festë e madhe në Vicentino, Itali, për Jovan. Djali që vuan nga progenia, sëmundja që shkakton plakje të parakohëshme, festoi 24 vjetorin, i rrethuar nga mbi 400 miq në një local. Në skenë doli edhe Jovanotti, me të cilin Sammy ka një marrëdhënie të veçantë. Fan i ‘çmendur’ i Lorenzo-s, Sammy ka patur mundësi ta njohë dhe që atëherë dedikimet dhe urimet nuk munguan kurrë. Lorenzo e mirëpriti në koncertin e tij “Jova Beach Party”.

LEXO EDHE  Aktori i njohur fotografohet në momente intime me të dashurën

“Është e jashtëzakonshme, unë mund të të marr në krahë, por statura jote është e pamatë. Për dashurinë që di të dhurosh dhe që është e gjitha rreth teje”, ka thënë Jovanotti në një video.

Këngëtari kishte veshur një bluze, me shkrimin “24 Sammyes”.