Tërmeti/ “Gati për shpërthim të kontrolluar”, vijon shembja e godinave të pabanueshme në Durrës

Pas përfundimin të operacioneve të kërkim shpëtimit në Durrës, një tjetër operacion kryhet në qytetin bregdetar, i goditur rëndë nga tërmeti i një jave më parë.

IKMT në bashkëpunim me ekipet xheniere të Forcës së Armatosura kanë nisur shembjen e pallateve të klasifikuar si të pabanueshëm nga lëkundjet e forta, të tërmetit me magnitudë 6.4 righter.

Zyrtarisht nga Ministria e Mbrojtjes thuhet se prej ditës së djeshme ekipet xhenio kanë përcaktuar vendet dhe detajet e ndërhyrjes në godinë. Gjithashtu apelohen mediat që për arsye sigurie të Për respektojnë perimetrin e sigurisë të vendosur paraprakisht nga strukturat përkatëse.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

 

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri