E shtunë, Prill 4, 2020
Etiketimet Banesa

Etiketim: banesa

Rindërtimi i banesave/ Qeveria miraton 8.7 mld lekë për 3389 banesa...

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, tha sot se Qeveria është gati të nisë në terren punën për ndërtimin e 3400 banesave individuale....

Sa do të paguhet për banesat në legalizim? Formula e llogaritjes...

Qeveria ka përcaktuar mënyrën se si do të procedohet nga qytetarët për rivlerësimin e banesave apo të pasurive të paluajtshme që janë në proces...

FOTO/ Zjarri në Shkodër, digjen 6 banesa

Një pallat është përfshirë nga flakët në Shkodër. Nga rënia e zjarrit në godinën që ndodhet pranë shkollës veterinare nuk raportohet për të lenuar,...

VIDEO/ Rama inspekton banesat në Durrës, Kryebashkiaku i komanduar i shpreh...

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot punimet për rikonstruksionin e pallateve të dëmtuara jo në strukturë, në qytetin e Durrësit, më konkretisht në zonën...

‘Detyrë shpirtërore’, misionarët i vijnë në ndihmë të pastrehëve që la...

Nga oborri i familjes Mirdita në fshatin Gjuricaj të njësisë administrative Ishëm, peizazhi i fushës së Rinasit është vërtet mbresëlënës; ndryshe banesa e tyre...

VIDEO/ Rama premton nga Thumana: I ndërtojmë shtëpitë brenda pranverës

Kryeministri Edi Rama premtoi sot banesat në Thumanë do të ndërtohen pranverën e 2020. Rreth 17 ditë pas tërmetit tragjik që shkaktoi 51 viktima dhe...

Dhurimi i apartamenteve për familjarët e viktimave të tërmetit / Meta...

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar aktin normativ me fuqinë e ligjit, për dhurimin e apartamenteve të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit. ‘Shpalljen e ligjit...

Foto 3D/ Këto janë shtëpitë që do ndërtojë Behgjet Pacolli në...

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka konkretizuar në një projekt premtimin e tij për të ndërtuar banesa në Thumanë. Siç...

Dëmet nga tërmeti/ Rreth 14 mijë persona pa banesa, ja sa...

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, drejtues qendror i Komitetit Ndërministror të Emergjencave Civile, ka bërë një bilanc të situatës pas tërmetit...

VIDEO/ Rama: Do rrini në çadra dimërore, shtëpitë do i bëjmë...

Kryeministri Edi Rama është përballur me kritikat dhe kërkesat e qytetarëve të Laçit, që janë prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama u shpreh se...

VIDEO/ Rama: Ka ca nga ata që po i shembin vetë...

Kryeministri Edi Rama është takuar sot me banorë të Krujës dhe Mamurrasit, zona të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Një pjesë e banorëve në...

Arrestohen ‘skifterët’ e Vlorës, vodhën banesat gjatë natës

Tre të rinj kanë rënë në prangat e Policisë së Vlorës, pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh. Të arrestuarit janë dy 19-vjeçarë dhe një...

Strehimi në Tiranë/ Rama: 554 familje s’mund të kthehen në banesa

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ishte i pranishëm sot në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës. Rama tha se qeveria në koordinim të ngushtë...
WhatsApp DENONCO