Marseja solidarizohet me Shqipërinë dhe fton tifozët të dhurojnë…

Tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë para pak ditësh, i cili solli viktima dhe dëme të shumta, ka bërë që shumë njerëz, skuadra futbolli, organizata e qeveri vendesh të ndryshme të solidarizohen me vendin tonë.

Mbështetjes për Shqipërinë i është bashkuar edhe ekipi francez i Marsejës, aty ku ka luajtur ish-kapiteni ynë Lorik Cana.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, klubi francez i shpreh ngullëllime famlijeve që humbën personat e tyre nga tërmeti dhe ka ftuar fansat të ofrojnë ndihma për të prekurit.

LEXO EDHE  Pronari i hotelit: Qëlluan drejt dhomës së djalit dhe dhomave të pushuesve

“Shqipëria, kombi i ish-kapitenin tonë Lorik Cana, është goditur javën e kaluar nga një tërmet i fuqishëm. Olimpik Marsejë i jep mbështetjen popullit shqiptar dhe u shpreh ngushëllimet familjeve të goditura nga ky tërmet.

Klubi dëshiron të sensibilizojë mbështetësit e tij për këtë ngjarje tragjike dhe ju informojmë se është e mundur që të dhuroni për popullatën shqiptare të goditur nga lëkundjet sizmike.”, shkruan klubi francez në faqen zyrtare.