“Shtiren sikur u prekën nga tërmeti”, Denoncimi “bombë”: Si po vidhen ndihmat e banorëve në Durrës

Një denoncim ka mbërritur në redaksinë e JOQ, ku një qytetar shprehet se po abuzohet me ndihmat që i janë ofruar familjeve të prekura nga tërmeti në Durrës.

Sipas qytetarit, pronarët e minimarketeve, po marrin thasët me miell duke u shtirur sikur janë të prekur nga tërmeti.

LEXO EDHE  Zgjedhjet në PD/ Ja kush janë kandidatët e votuar në Gjirokastër! Emrat

“Gjithashtu njerëz të babëzitur e të pangopur marrin jorganë e batanije ndërkohë që s’kanë pësuar asnjë lloj dëmi dhe flenë ngrohtë në shtëpitë e tyre. KAFSHË.”-shkruan qytetari i cili dëshiron të mbetet anonim.