E zë korenti në dushet e stadiumit, futbollisti transportohet me urgjencë drejt spitalit

Foto Ilustruese

Ditën e djeshme u luajt sfida mes Erzenit dhe Beslidhjes, e vlefshme për Kategorine e Parë në Grupin A.

Shijakasit fituan me rezultatin minimal 1-0 ndaj lezhianëve. Mirëpo kur ndeshja u mbyll dhe skuadrat iu drejtuan dhomave të zhveshjes në kampin lezhjan u regjistrua një incident, raporton Faxnews.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Mercedes i rinovon kontratën Valteri Bottas

Mesfushorin serb të Beslidhjes, Milan Gjorgjeviç e ka zënë korrenti në dush. Menjëherë është njoftuar autoambulanca dhe futbollisti është larguar nga stadiumi në drejtim të spitalit.

Fatmirësisht gjendja e Gjorgjeviç tashmë është e stabilizuar dhe ndodhet në shtëpi, por për të kjo ka qenë një traum.