Bologna-Parma ndajnë nga një pikë, Dermaku vazhdon të shkëlqejë

Ndeshja mes Bolognas dhe Parmës e vlefshme për javën e 13-të, të kampionatit italian, u mbyll në barazim në shifrat 2-2.

Mbrojtësi i Kombëtares, Kastriot Dermaku, e ka zënë një vend titullari tek Parma prej javësh, dhe sot ai luajti për 90 minuta në takimin ndaj Bolonjës. Paraqitja e tij vlerësohet me notën 6.5 nga “tuttomercatoëeb”, dhe ky është komenti për performancën e tij:

LEXO EDHE  Koronavirusi “vret” VAR-in, sezoni mbyllet pa teknologjnë

“Në pjesën e parë fut këmbën e tij nga një goditje e rrezikshme me të majtën e Orsolinit, një pritje që vlen pothuajse sa një gol. Gjithmonë e më shumë një siguri në mbrojtje, gjithashtu një bast i fituar i Parmës”.