Misteri/ Shqiptari 40 vjeç plagoset me armë zjarri në një lokal në Milano

Një 40-vjeçar shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, ka mbetur i plagosur, pasi është qëlluar me armë, në një bar, në Piotello, Milano.

Raportohet se shqiptari ka marrë një plumb në bark dhe është transportuar drejt spitalit në San Raffaele.

Ngjarja mbetet një mister, pasi shqiptari nuk ka dhënë detaje rreth saj. Gjithashtu dyshohet se edhe një tjetër person i plagosur me armë zjarri, ndoshta në të njëjtin lokal, është shtruar në urgjencën e spitalit, pak minuta pas shqiptarit.

LEXO EDHE  Pas 3 ditë kaotike, Lleshaj kujtohet për ‘Kakavijën’: Informohuni para se të udhëtoni, që të mos prisni në vapë!

Policia ka nisur hetimet lidhur me ngjarjen, por pa mundur të zbardhë motivet apo rrjedhjen e saj.

Gjendja shëndetësore e shqiptarit paraqitet kritike për jetën.