Ariu sulmon qytetarin, kërkohet transporti me helikopter prej 2 orësh

Një ari ka sulmuar një qyetar në vendin e quajtur Sasat në Kukës.

Nga raportimet mësohet se i plagosuri, Ekrem Onuzi, ka marrë plagë në kokë dhe në këmbë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:00, kohë kur është njoftuar edhe Salla e Emergjencave.

LEXO EDHE  VIDEO/ Përplasi 16-vjeçaren në Kamëz te vijat e bardha, arrestohet shoferi

Por ndërsa kërkohet një helikopter për të bërë transportin e të plagosurit, nuk është njoftuar nisja e tij nga Tirana për shpëtimin e të plagosurit.

Onuzi mësohet se ishte bari dhe qëndronte në Bjeshkë gjatë verës dhe vjeshtës.