VIDEO/ “Rama ik”, qindra mbështetës të PD shoqërojnë Bashën drejt …

Qindra mbështetës të opozitës kanë dalë për të pritur kreun demokrat Lulzim Basha, i cili pasditen e sotme nis një takim në Fier.

Një varg makinash me flamuj të PD-së, i kanë paraprirë automjetit me të cilin lëviz kreu demokrat, që në hyrje të Fierit.

“Takim madhështor në Fier, me mijëra qytetarë në një miting madhështor”, tha Bashan ë një video të bërë publike në rrjet.

Në kuadër edhe të protestës së 2 qershorit, Basha ka nisur një tur takimesh në qytetet kryesore të vendit, ku po sqaron jo vetëm kërkesat e opozitës për largimin e Edi Ramës dhe krijimin e një qeverie tranzitore, por edhe po shpjegon programin e PD-së.

LEXO EDHE  Sherri i vajzave për një djalë, zbulohet shkaku i plagosjes së 20-vjeçares

Një ditë më parë Basha ishte në Elbasan, nga ku deklaroi prerë se nuk do të ketë asnjë pazar me Edi Ramën në kurriz të shqiptarëve.

Basha tha se edhe ndërkombëtarëve i është shpjeguar qartë kushti i panegociueshëm për largimin e Ramës.