VIDEO/ Ja si e manipuloi Blushi pjesëmarrjen në protestën e opozitës…

Mijëra qytetarë u mblodhën dje para godinës së Kryeministrisë nën thirrjet “Rama ik” duke iu përgjigjur ftesës së opozitës së bashkuar për një protestë paqësore kundër qeverisë.

Ndërkohë që mediat, përfshi edhe ato ndërkombëtare, kanë paraqitur pamje nga protesta, në Shqipëri kanë qarkulluar pamje të manipuluara mbi pjesëmarrjen, duke minimizuar numrin. Kjo duket se ka sjellë edhe reagimin e kryeministrit Rama, sipas të cilit protestuesit po firojnë nga protesta në protestë.

LEXO EDHE  Sex, luks, hotel.../ Deputeti kërkon ndihmën e KLSH për dietat e ministrave

Por ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar dy pamje, ato të Tiranës reale, dhe ato të manipuluara.

“Mos e humbisni këtë video!

Cinizëm ekstrem apo neveri nënshtrim i mik/armikut Blush ndaj Edvin Kristaq Panikut!”, shkruan Berisha.