Kush është socialisti që iu bashkua Bindjes së Patozit/ Ja ku kandidon…

Bindja Demokratike e drejtuar nga Astrit Patozi është një prej subjekteve të pakta që do të marrë pjesë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

E ndërsa në pjesën më të madhe të Bashkive, Bindja nuk do të garojë për kryebashkiakë, duket se edhe listat për këshilltarë në këshillat bashkiakë, po mbushen me emra që ose synojnë një mandat tjetër, por që nuk kandidohen nga partitë ku bëjnë pjesë, ose me ish-anëtarë të PD-së, që janë larguar nga kjo parti.

LEXO EDHE  Rritja e numrit të të infektuarve/ Hapet spitali Covid 3 në Tiranë! Ja ku ndodhet

Në Gjirokastër, Bindja kandidon për këshillin bashkiak, ndërsa lista kryesohet nga Neim Nebiaj. Ky i fundit ka qenë këshilltar në grupin e PS-së, ndërsa mandatin e ka marrë me votat e Uniteit Kombëtar.

Nuk dihet nëse Nebiaj do të mund të marrë një mandate tjetër dhe nëse ai do t’i qëndrojë Bindjes nëse hyn në këshillin bashkiak, gjithsesi ai sot është kandidat.