Tahiri: Rama arrogant, ka probleme të autokracisë…

Edita Tahiri e cilësoi Edi Ramën arrogant.

Në një intervistë për RTV Ora, ajo tha se arrogancën kryeministri Rama e ka treguar edhe në raport me Kosovën.

“Shqipëria ka problemet e autokracisë dhe moszhvillimit ekonomik. 400 mijë njerëz kanë ikur nga Shqipëria.

Kur mungon perspektiva dhe mirëqenia, mendoj se edhe kjo krizë politikë ka vend dhe kjo ndikon edhe në vonesën e axhendës evropiane. Kam parë një arrogancë nga kryeministri Rama.

LEXO EDHE  Sherr në Mallakastër, babë e bir godasin me grushte punonjësit e policisë

Nuk është një thënie që e thonë politikanët. Arrogancë ishte edhe sjellja e tij në raport me Kosovën.

Pra kjo autokraci qoftë në Beograd ku vetë Vucic është i ballafaquar me protesta, qoftë në Kosovë, Mal të Zi po tregon që Ballkani në vend që të shkonte drejt proceseve demokratike, devijoi në një autoritarizëm të panevojshëm”, tha Tahiri.