Mercedezi përplaset me kamionin, plagoset 57-vjeçari/ Policia jep detajet…

Foto ilustruese

Një automjet tip Mercedez është përplasur me një kamion. Aksidenti ka ndodhur në aksin laç-mamurras, në fshatin Gjormë, ndërsa si pasojë e përplasjes së dy mjeteve është plagosur shtetasi S.T, 57 vjeç, i cili drejtonte “mercedezin”.

Ai është dërguar në Spitalin e Traumës në Tiranë dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor.

Njoftimi i policisë:

Në aksin rrugor Laç- Mamurras, në fshatin Gjormë, mjeti tip Benz me  drejtues shtetasin S.T, 57 vjeç, banues në Kurbin është përplasur me mjetin kamion me drejtues shtetasin M.L.,37 vjeç, banues në Kurbin.

LEXO EDHE  Krimi i dyfishtë në Vlorë/ Shkak i vr*sjave dyshohet konflikti për pronën

Si pasojë e përplasjes ka mbetur i dëmtuar drejtuesi i mjetit shtetasi  S.T., i cili është dërguar në Spitalin e Traumës Tiranë dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor.

Grupi hetimor vazhdon veprimet  në vendngjarje për sqarimin e rrethanave  të aksidentit.