Juristi i njohur deklaratë “bombë”: Ja ç’do të ndodhte sikur opozita të mos menaxhonte protestat

Qeveria dhe kryeministri mbajtën një qëndrim gangsterësh ndaj çdo denoncimi që bënte opozita ndaj skandaleve të qeverisë, ndërsa sot që opozita ka dalë në rrugë, Edi Rama po përpiqet të emërojë një opozitë parlamentare.

Kështu u shpreh Çlirim Gjata, sekretari për Çështjet Ligjore në PD, mbrëmjen e sotme në studion e Neës24.

Gjata tha se opozita po menaxhon protestat, pasi në të kundërt e gjithë kjo urrjetje e qytetarëve ndaj Ramës, mund të përfundonte me djegien e Parlamentit dhe Qeverisë.

LEXO EDHE  Heinze dhe Doris Pack i bëjnë jehonë VIDEO-s së Presidentit për Dvoranin

“Sa ishte opozita në Parlament, Rama sillet si gangster. Kur opozita doli në rrugë, është prapë Rama që emëron opozitën parlamentare.

Të gjithë e dimë se Rama nuk ka hequr dorë nga skenari i vjedhjes së votave, të gjithë e dimë se gangsterët janë gati të dalin dhe blejnë votat ashtu siç bënë”, tha Gjata.