E hënë, Dhjetor 9, 2019
Etiketimet Gjata

Etiketim: gjata

Dita ndërkombëtare kundër korrupsionit, Gjata: Asnjë reagim nga qeveria e zhytur...

Në një shkrim të gjatë publikuar në rrjetin social Facebook, Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata flet për punën e qeverisë Rama...

“Kemi kontestuar standardin e dyfishtë të Vettingut”, Gjata: Dvorani kaloi me...

Këshilltari ligjor në Partinë Demokratike Çlirim Gjata ka qenë sot në rubrikën “Opinion” në News24 për të folur për zhvillimet e fundit në vend...

“Jemi në kushtet ligjore të shpërndarjes së Kuvendit”/ Gjata: Ja pse...

Jemi në kushtet ligjore të shpërndarjes së Parlamentit, por Presidenti Ilir Meta nuk bën shpërndarjen e tij, pasi nuk donte t'i hidhte benzinë zjarrit. Kështu...

Gjykata Kushtetuese/ PD akuza Ramës dhe Dvoranit: Po synojnë kapjen e...

Partia Demokratike, reagoi përmes Sekretarit të Çështjeve Ligjore, Çlirim Gjata, lidhur me ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe përplasjes së krijuar mes institucionit të Presidentit...

VIDEO/ Rama dhe Kajmaku janë njëlloj, ndaj Kryeministri e mbron…

Agim Kajmaku dhe Edi Rama nuk ndryshojnë shumë nga njëri tjetri, ndaj dhe Kryeministri mbron kryebashkiakun e inkriminuar të Vorës. Kështu u shpreh Sekretari për...

Zgjedhje më 30 qershor? Zyrtari i PD bën deklaratën e fortë:...

“E patë qytetërimin, njerëzit? Ishte në tentativë skandali, dhe dy veta dhanë dorëheqjen. Nuk pritën gjykatat, ata, se gjerat zgjidhen politikisht”. Çlirim Gjata, sekretari për...

Akuza e fortë nga PD/ Rama po zbaton skenarin “Titushky”, ushtarakë...

Në polici po angazhohen ushtarakë, por edhe kriminelë për t'i përdorur verbërisht kundër opozitës në protestë, por dhe në zgjedhjet e 30 qershorit. Sekretari për...

Veliu dhe Jaupaj kanë konsumuar vepër penale/ Dhuna ndaj qytetarëve, terrorizëm...

Ardi Veliu, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, dhe Rebani Jaupaj, kreu i Policisë së Tiranës, janë në konsumim të veprës penale. Kështu u...

Oficeri i policisë gjyqësore që arrestoi Klevis Balliun i kapur në...

Disa dhjetra banorë të kryeqytetit janë grumbulluar para Drejtorisë së Policisë së Tiranës duke kërkuar largimin lirimin e qytetarëve që janë ndaluar sot, mes...

Si do i kontrollojë Rama 5 mijë qendrat e votimit me...

Bindja Demokratike nuk mund të hyjë në zgjedhje, veçanërisht tani se po rezulton se janë falsifikuar firmat. Kështu u shpreh Sekretari për Çështjet Ligjore në...

Gjata flet për qeverinë tranzitore: Ja çfarë misioni që do të...

Sekretari për Çështjet Ligjore, Çlirim Gjata, komentoi sot mbi qeverinë tranzitore si edhe platformën e opozitës për të bërë të mundur një gjë të...

Juristi i njohur deklaratë “bombë”: Ja ç’do të ndodhte sikur opozita...

Qeveria dhe kryeministri mbajtën një qëndrim gangsterësh ndaj çdo denoncimi që bënte opozita ndaj skandaleve të qeverisë, ndërsa sot që opozita ka dalë në...

Rama, Gjiknuri dhe Dako u kapën në përgjime me bandat e...

Kryeministri Edi Rama, ish-ministri damian Gjiknuri dhe kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, janë kapur në përgjime nga agjensitë e huaja ligjzbatuese duke komunikuar me...
WhatsApp DENONCO