VIDEO/ Euronews, shkatërrimtar për imazhin e Ramës…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë në rrjet kronikën e Euronews mbi protestën e djeshme të opozitës në Tiranë.

Berisha e cilëson Euronews shkatërrimtar për imazhin katran të narkoshtetit dhe kreut të tij.

“Në të gjitha gjuhët që transmeton, informon publikun europian mbi stuhinë e protestave në Shqipëri. Rrjeti televiziv me i shikuar në Europë raporton se opozita shqiptare kërkon largimin e Edi Rames dhe zgjedhje të parakohëshme”, shkruan Berisha.

Mesazhi i postuar nga Berisha

Euronews, shkatrrimtar për imazhin katran të narkoshtetit dhe kreut të tij. Në të gjitha gjuhët që transmeton, informon publikun europian mbi stuhinë e protestave në Shqipëri.

Rrjeti televiziv me i shikuar në Europë raporton se opozita shqiptare kërkon largimin e Edi Rames dhe zgjedhje të parakohëshme.

Opozita, thekson Euronews, akuzon qeverinë për lidhje të ngushta me krimin, korrupsion dhe blerje e përdorim të bandave për vota. Sb

LEXO EDHE  Zero shanse për të korruptuar instruktorin/ Ndryshojnë rregullat e tetit të praktikës për patentën

Ja shkrimi i plotë i Euronews që shoqëron edhe vdeon me pamje nga protesta.

Era e protestës në Shqipëri

Një erë proteste po fryn gjithashtu në Shqipëri. Këtu përsëri, mijëra njerëz janë në rrugë për të kërkuar dorëheqjen e Kryeministrit Socialist Edi Rama dhe zgjedhjeve të parakohshme.

Një mobilizim nën tension. Demonstruesit arritën të detyronin një kordon të policisë përpara selisë së qeverisë dhe hodhën bojë në fasadë. Disa policë u plagosën, pesëmbëdhjetë demonstrues u helmuan gjithashtu nga gazi lotsjellës i lëshuar nga policia.

Opozita e udhëhequr nga Partia Demokratike e qendrës së djathtë akuzon qeverinë për korrupsion dhe lidhur me krimin e organizuar. Ajo është shfaqur për dy muaj për të kërkuar një ndryshim në krye të qeverisë.

Parlamentarët e opozitës janë larguar nga parlamenti, duke akuzuar ekzekutivin për manipulimin e rezultateve të zgjedhjeve të fundit legjislative.