Pas akuzave të ish-deputetes/ Elisa e Ramës: S’jam shefe e Oltës, jam…

Elisa Spiropali, Zëdhënëse e Qeverisë dhe ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin, ka reaguar ndaj ish-deputetes Dhurata Çupi.

Kjo e fundit në një deklaratë për mediat tha se deklaratat dhe akuzat qesharake të Olta Xhaçkës, që ngjajnë si dy pika uji me akuzat e shefes së saj politike, Elisa Spiropali, për tritolin në shtyllat e tensionit të lartë, u provojnë shqiptarëve se drejtohen nga një qeveri e destabilizuar dhe nga një kryeministër me qëllime të mbrapshta.

“E dashur Zonja Çupi PD, flm për “dhuratën”, por s’jam shefja politike e Oltës. Kam nderin të jem mikja e kolegia e saj.

LEXO EDHE  E zë poshtë masivi i gurëve, humb jetën bariu

Sa për qeverinë e destabilizuar mos qaj hallin e kalorësit xhan, dhe uroj sinqerisht të shihemi në zgjedhjet e 2021-shit. Të fala miqve!”, shkruan Spiropali.

Ministrja e Ramës prej kohësh është kthyer në qendër të vëmendjes për shkak të deklaratave të saj, që herë pas here shkaktojnë humor jo vetëm në mjedisin politik, por edhe rrjetet sociale.

 


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here