Vrasja e dy vëllezërve, Çubardhi i Ramës shkon në Shkodër …

Ministri i Brendshëm ka udhëtuar drejt Shkodrës, pak orë pasi qyteti u trondit nga vrasja e dyfishtë në orët e paradites.

Vëllezërit Astrit dhe Brahim Bilali u ekzekutuan pranë shtëpisë, ndërsa nga raportimet autorët ishin të maskuar.

Policia në qytetin verilindor ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për marrjen e informacioneve që do të çonin në zbulimin e autorëve të ngjarjes së rëndë.

Ndërkohë pritet që Çubardhi i Ramës të zhvillojë një mbledhje me drejtues të Policisë së Shtetit, ku zakonisht pas ngjarjeve të tilla, ministri kërkon llogari dhe jep udhëzime.

LEXO EDHE  Shqiptari i parë në Amerikë që vdes nga koronavirusi, një djalë i ri

Të njëjtën gjë Sandër Lleshaj bëri edhe para disa muajsh, kur mbante detyrën e zv.ministrit të Brendshëm, kur vizitoi Shkodrën dhe kërkoi zbardhjen e ngjarjeve të bujshme.

Tashmë pasi kanë kaluar të paktën 6 muaj nga ky takim, Lleshaj ka shkuar sërisht në Shkodër me një bilanc të rënduar viktimash dhe pa zbuluar asnjë nga ngjarjet e mëparshme.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here