A ka frikë Shkelzen Berisha nga reforma në drejtësi? Ja përgjigjia e djalit të ish-kryeministrit…

Shkëlzen Berisha tha mbrëmjen e sotme se nuk ka frikë nga reforma në drejtësi.

Berisha tha se është jurist dhe nëse nuk shkel ligjin nuk ka pse të ketë frikë nga asgjë.

“Unë jam jurist. Mendoj se kush i ruhet dhe respekton ligjin, nuk ka frikë nga asgjë. Kjo është përgjigja ime për ju.

Çuditërisht, nga kjo reformë nuk kanë frikë vetëm ata që kalojnë ligje për të forcuar imunitetin parlamentar, në rast se prokuroria apo gjyakata kërkojnë të hetojnë për korrupsion, siç ka bërë Edi Rama me grupin e tij parlamentar.

Çuditërisht nga kjo reformë nuk kanë frikë bandat të cilat, kanë dalë nga rrugët dhe kanë hyrë në parlament.

LEXO EDHE  Mjekët shqiptarë publikojnë protokollin e kurimit të Covid në SHBA

Çuditërisht, nga kjo reformë nuk ka frikë Tualant Balla, miku i shtëpisë së të cilit ka fituar 6 milionë euro tender duke qenë i dënuar, në kundërshtim me ligjin, Edmond Bego”, u shpreh Berisha.”, tha Berisha.

Ai shtoi se asnjë nga miqtë dhe të afërmit e tij nuk ka përfituar tendera publikë apo fonde shtetërore.

“Në çdo vend ka konglomerate që janë më të fuqishme se disa të tjera, por kryesorja mbetet transparenca dhe respektimi i rregullave në garë”, tha ai.

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here