E premte, Gusht 14, 2020
Etiketimet Reforma ne drejtesi

Etiketim: reforma ne drejtesi

Soros krijoi kaos në Reformën në Drejtësi? Bolton: Duhet ta kisha...

John Bolton ka folur për ndikimin e Soros në Reformën në Drejtësi në Shqipëri, pas akuzave se u përdorën fonde federale për politikat e...

Reforma në Drejtësi/ Yuri Kim: Ka udhëzime të qarta nga Uashingtoni,...

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, thotë se jemi në një pikë kritike sa i përket Reformës në Drejtësi. Në një intervistë ekskluzive për...

Mustafaj: Vetëm maxhoranca mund të vrasë Reformën në Drejtësi

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Besnik Mustafaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, deklaroi se shoqëria shqiptare asesi nuk duhet të tolerojë...

“Reforma në Drejtësi”/ DW: Në Shqipëri klimë mosmarrëveshjesh e supozimesh absurde

Reforma në drejtësi duhet të ecë përpara, hap pas hapi! SHBA rikonfirmuan të martën, (25.05.), përmes një deklarate të ambasadës së SHBA në Tiranë...

Reforma në drejtësi/ Ambasada e SHBA: Mbështesim synimin e popullit shqiptar

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar përmes një deklarate, ku theksohet se Shtetet e Bashkuara mbeten vendosmërisht të përkushtuara ndaj reformës në drejtësi, e...

Skandali i mesazheve/ Si po manipulohet nga Ambasadat reforma në drejtësi

Presidenti Ilir Meta publikoi të hënën në “Opinion” disa mesazhe shumë të rënda të cilat hedhin dritë mbi kulisat e errëta se si përzgjidhen...

Përgjimet në dorë të Policisë, “skenari” qeveritar për të kthyer përmbys...

Nga Boldnews.al Disa projekt-amendime të ligjit për Policinë e Shtetit mund të përligjin më së miri shqetësimin e ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, e...

Shqetësimi i Yuri Kim për reformën në drejtësi/ Rama: Besoj se...

Kryeministri Edi Rama e lidhi shqetësimin e shprehur nga Ambasadorja amerikane Yuri Kim me qëndrimet e shprehura ngaPresidenti Ilir Meta lidhur me reformën në...

Marrëveshje prapa krahëve kundër Reformës në Drejtësi? Rama reagon pas deklaratës...

"Ferri është bosh dhe të gjithë djajtë janë këtu". Kjo është thënia e William Shakespeare të cilën kryeministri Edi Rama ka zgjedhur ta përdorë...

“Reforma në drejtësi jo perfekte, por e nevojshme”/ Yuri Kim: Shpresoj...

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, për herë të parë pranon se reforma në drejtësi nuk është perfekte, por e konsideron të nevojshme. Ajo thekson...

“Ambasadorët në konflikt interesi”/ Manjani: Ja pse s’mund të ndërtojnë drejtësinë...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në rrjet, shkruan se ambasadorët janë në konflikt interesi, ndaj dhe nuk mund të ndërtojnë drejhtësinë...

“Tartarizimi” i Reformës në Drejtësi

Nga Boldnews.al Prej 3 ditësh, rrjeti është përfshirë në ilaritet e ironi për kërkesat e çuditshme që anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë,...

“Shërbyes publik, bëni punët tuaja me besnikëri ndaj shtetit ligjor”/ Mesazhi...

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka vënë theksin në rëndësinë e zbatimit të Reformës në Drejtësi, por ka përcjellë edhe një mesazh të...
WhatsApp DENONCO