E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet Frika

Etiketim: frika

VIDEO/ Frikë nga infektimet në fushatë? Ja çfarë thonë dy zyrtaret...

Vetmia është një fenomen gjithmonë e në rritje kryesisht tek brezat e rinj dhe femrat. Me pandeminë niveli i saj është rritur duke sjellë...

SHBA, frikë për protesta të armatosura në prag të inaugurimit të...

Byroja Federale e Hetimeve po lëshon paralajmërime të reja sigurie në prag të inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, duke theksuar mundësinë për...

Covid-19, Afrika kalon 2.5 milion raste

Numri i përgjithshëm i rasteve të koronavirusit në Afrikë kaloi 2.5 milion të Shtunën, sipas një liste të Reuters, pasi një valë e dytë...

Zgjedhjet në SHBA, frikë nga trazirat ditën e votimeve/ Çfarë ndodh...

Ndërsa rriten tensionet në prag të zgjedhjeve të ashpra presidenciale të martën, zyrtarët e rendit po sigurojnë votuesit se mund të hedhin votat e...

Frika nga koronavirusi/ Bllokimi i kufinjve, 24 shqiptarë ngecin në Hungari

Pas bllokimit të kufijve si pasojë e pandemisë nga koronavirusi, 24 shqiptarë janë blllokuar në Hungari. Ata nuk u lejuan të kalonin kufirin mes...

Tubimet, protestat dhe këshillat për Ramën për të menaxhuar frikën

Nga Boldnews.al Sa herë ka një tubim, protestë, apo revotë qoftë edhe me një grusht të vogël njerëzish, kryeministri Edi Rama ikën nga zyra. Prej...

INFODEMIA / Frika në kohërat e Coronavirusit

Fabrizio Bianchi, Liliana Cori Së bashku me epideminë, frika përhapet dhe rritet pashmangshmërisht. Nuk është një risi, në të vërtetë është një konstante që ka...

VIDEO/ Lëkundja që shkaktoi panik, ja si reagojnë qytetarët

Tërmeti i regjistruar mbrëmjen e djeshme, rreth orës 21:15, me magnitudë  4.9 të Shkallës Rihter, sipas IGJEUM, shkaktoi panik në disa qytete të vendit,...

Babëzia nuk ka frikë nga tërmeti

Nga Oerd Bylykbashi Tmerri dhe paniku i termetit po kalon, por tragjedia mbetet aty. Sot kur 51 persona nuk jane me mes nesh, me mijera...

A ka frikë Shkelzen Berisha nga reforma në drejtësi? Ja përgjigjia...

Shkëlzen Berisha tha mbrëmjen e sotme se nuk ka frikë nga reforma në drejtësi. Berisha tha se është jurist dhe nëse nuk shkel ligjin nuk...
WhatsApp DENONCO