Rama do përfundojë në burg me Tahirin e Gjiknurin/ Deklarata e fortë e…

“Nuk do ketë zgjedhje lokale. Revolta popullore do të vazhdojë, faktori ndërkombëtar është sensibilizuar me situatën. Edi Rama ndodhet në Berlin në një vizitë por askush nuk po e pret, ndërkombëtarët ia kanë mbyllur derën. Nuk mundet që Edi Rama ta kthejë vendin në diktaturë”.

Deklarimet janë bërë nga kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, i cili ishte i ftuar në Faxneës, ku ka folur mbi aksionin opozitar dhe protestat qytetare.

Këlliçi theksoi se të gjithë shqiptarët janë në këmbë për të rrëzuar këtë qeveri të korruptuar. Më tej ai është shprehur se të rinjtë e FRPD u ngritën në një protestë të heshtur duke dënuar veprimin e ministrit Lleshaj i cili helmoi qytetarët.

“Të rinjtë e FRPD u ngritën në një protestë të heshtur kundër ministrit Lleshi i cili helmoi fëmijët gjatë protestave, ne si parti kemi ngrirtur një padi kundër policisë pasi ka hedhur gaz në drejtim të turmës ku ka helmuar fëmijët”, theksoi Këlliçi.

Sipas tij, protesta e opozitës nuk po bëhet për një betejë politike, për të sjellë Bashën në pushtet dhe për të rrëzuar Ramën, por kjo bëhet për të rrëzuar një qeveri, e cila qëndron në pushtet me vota të blera, ne jemi këtu për rrëzuar këtë shtet të kapur.

LEXO EDHE  Elbasan, konfirmohen 15 raste të reja me Covid-19/ Ishin testuar 5 ditë më parë

I pyetur nëse rrëzimi i këtij sistemi mund të marrë figura nga opozita Këlliçi e përjashtoi këtë mundësi pasi sipas tij, Partia Demokratike nuk është implikuar në veprimtari korruptive.

“Kjo gjë nuk ka për të ndodhur sepse Partia Demokratike nuk është përfshirë në aferra korruptive. Rasti i DH Albania ku është falsifikuar firma e sekretarit të shtetit në SHBA, është një rast ku këta pesona duhet të ishin arrestuar.

PD nuk ka figura të tilla, të cilët janë të përfshirë në krimin e organizuar apo përdhunime në grup.

Për shkak të kësaj qeverie ne sot jemi jashtë BE-së. Rama nuk e do integrimin e  Shqipërisë sepse do jetë nën hetim të rreptë sepse ai do të përfundojë në burg me Saimir Tahirin dhe Damian Gjiknurin”, theksoi Këlliçi.

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here