Aleati i Ramës: “Opozita e re”, moralisht është nul…

Paskal Milo, ish-ministër i Jashtëm, dhe një prej aleatëve të Edi Ramës,  thotë se futja në Kuvend e deputetëve të rinj nga listat e PD dhe LSI, ligjërisht është në rregull por moralisht është nul.

Milo tha se asnjë prej deputetëve të rinj nuk i kanë fituar drejtëpërdrejtë votat për të marrë mandatin.

“Ashtu siç është e paprecedentë largimi i opozitës, ashtu është edhe hyrja e atyre njerëzve që kanë zëvendësuar këta të tjerët. Nga pikëpamja ligjore është legjitime.

LEXO EDHE  Basha: Ahmetaj dhe Zoto të dorëzojnë kontratat 400 milionë euroshe të inceneratorëve

Nga pikëpamja morale është nul. Nga pikëpamja ligjore nuk ke çfarë u thua. Ata njerëz që kanë hyrë në parlament kanë hyrë jo se kanë vajtur dhe janë paraqitur në popull dhe kanë fituar drejtëpërdrejtë votat e tyre”, tha Milo në emisionin Arena.

Sipas kreut të PDS-së, deputetët e rinj i kanë marrë votat nga sigla e partive.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here