Protesta e 16 shkurtit/ Apeli jep vendimin për masat e sigurisë për 19 të arrestuarit…

Gjykata ka dhënë masat e sigurisë për shtetasit e arrestuar pas protestës së 16 shkurtit në Tiranë.

Mes të arrestuarve është edhe Florenc Hoxha, ish-drejtues i Policisë Bashkiake të Tiranës, i cili u ndalua në mënyrë të dhunshme nga forcat policore në banesën e tij.

Apeli ka lënë në fuqi vendimin e gjykatës së shkallës së parë për 19 të ndaluarit, duke mospranuar në këtë mënyrë ankimimin e tyre.

Masat e sigurisë për 19 te arrestuarit:

Florenc Hoxha arrest me burg
Resul Daci arrest me burg
Ilir Hamedani arrest me burg
Saimir Rexhepi arrest me burg
Agim Peposhi arrest me burg
Ferit Daukthi arrest me burg

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Ja kush janë qytetet me numrin më të lartë të të infektuarve në Shqipëri

Veljon Dine, arrest shtëpie
Ndue Tuci arrest shtëpie
Emanuel Nallbani, arrest shtëpie
Naim Haxhiu, arrest shtëpie
Andon Gjini, arrest shtëpie
David Linati, arrest shtëpie
Festim Taku, arrest shtëpie

Suzana Dimushi, detyrim paraqitje
Hasan Jakupi, detyrim paraqitje
Mitat Fieraku, detyrim paraqitje
Lefter Jakupi, detyrim paraqitje
Pellumb Shelna, detyrim paraqitje
Shpresa Lini, detyrim paraqitje

Të arrestuarit akuzohen për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Goditje për shkak të detyrës”, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prishja e qetësisë publike”.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here