E shtunë, Korrik 4, 2020
Etiketimet Apel

Etiketim: apel

Sindikata e Futbollistave apel organeve tatimore: Kontrolloni klubet, po shkelin ligjin!

Sigurimet shoqërore dhe shëndetësore të futbollistëve shqiptarë, janë një temë që ka sjellë reagimin e Sindikatës së Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë. Me anë të një postimi...

Vendimi për Tahirin nga Apeli jepet më 24 qershor/ Ish-ministri i...

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit do të japë vendimin në datën 24 qershor lidhur me ish-ministrin e Brendshëm,...

Rritja e rasteve me Covid-19/ ISHP apel qytetarëve: Bëni pazare 1...

Instituti i Shëndetit Publik i bën thirrje qytetarëve të vazhdojnë të respektojnë masat anti-covid për të parandaluar përhapjen e virusit. E ndërsa në tre ditët...

“Rrisni numrin e punonjësve në shëndetësi”/ OBSH apel vendeve

Shqipëria dhe të gjitha vendet e botës duhet të vendosin si prioritet themelor përforcimin e fuqisë punëtore në sektorin e shëndetësisë, sidomos infermierëve. Organizata Botërore...

“T´i shprehim mirënjohjen ekipeve mjekësore”/ Apeli i Berishës drejtuar qytetarëve

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ftuar sot qytetarët që bashkarisht t´i shprehin mirënjohjen ekipeve mjekësore që po përballen me koronavirusin. "Ju ftoj t’u shprehim ne mbështetjen...

VIDEO/ Thirrja nga BE: Shqiptarë bashkohuni me ne, në orën 20:00...

Misioni i BE në Shqipëri njoftoi sot se "çdo natë në orën 8 qytetarët evropianë duartrokasin për të shprehur mirënjohjen e tyre të pafund...

“Jeta është e paçmimtë”/ Apeli i Tritan Kalos: Ëndrra e keqe...

Mjeku i njohur Tritan Kalo i është drejtuar me një tjetër apel të fortë qytetarëve për të respektuar këshillat e mjekëve dhe të mos...

VIDEO/ Basha apel qytetarëve: Respektoni këshillat e mjekëve, do e kalojmë...

Kreu demokrat Lulzim Basha i është drejtuar me një apel shqiptarëve që të respektojnë masat për distancimin social dhe higjenën. Basha thekson se duke ndjekur...

“Për një plesht po djegim jorganin”/ Manjani thirrje Ramës: Izolo të...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në rrjetet sociale, i ka drejtuar Qeverisë një apel që të gjejë format për të izoluar...

“Kush s’rri në shpi, nuk është shqiptar, o hej”/ Thirrja e...

"Rrini në shtëpi, bëjuni të padukshëm ndaj koronavirusit", janë këshillat që mjekët dhe epidemiologët japim prej disa javësh, ndërsa Bota është përfshirë nga pandemia...

COVID-19/ Mamaja e tij është në koma, basketbollisti i njohur ka...

Basketbollisti i Minnesota Timberwolves, Karl Anthony Towns, ka zbuluar se mamaja e tij ndodhet në gjendje kome për shkak të coronavirusit. Historinë e tij ai...

“Do ta fitojmë betejën”/ Apeli i mjekëve të Infektivit: Na ndihmoni

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mesazhin e mjëkve të Infektivit, të cilët bëjnë apel që të gjithë qytetarët të qëndrojnë në shtëpi. Rama shkruan...

“Qëndroni në shtëpi, na ndihmoni në luftën ndaj Covid 19″/ Apeli...

Qëndroni në shtëpi dhe kini besim te mjekët. Është ky apeli që shefja e shërbimit në Spitalin Infektiv, Najada Çomo, u ka drejtuar qytetarëve,...
WhatsApp DENONCO