E hënë, Qershor 1, 2020
Etiketimet Protestues

Etiketim: protestues

FOTO/ “Liri për mbrojtësit e Teatrit Kombëtar”/ Thirrja e VV: Të...

Lëvizja Vetëvendsje, dega Shqipëri, i ka drejtuar një thirrje qytetarëve për tu mbledhur nesër para Gjykatës Penale në Tiranë dhe për të kërkuar lirimin...

Dhuna ndaj protestuesve/ Doris Pack: Fytyra e vërtetë e premtimeve të...

Eurodeputetja gjermane Doris Pack ka reaguar pas dhunës policore ndaj protestuesve dhe shoqërisë civile në Sheshin Skënderbej, në Ditën e Europës. Në një postim në...

Trazirat në Hong Kong, rikthehet dhuna në javën e 24 të...

Protestat u rikthyen sërish në Hong Kong këtë të diel me turmën që shkatërroi ambientet e stacionit të trenit në Cuen Uan. Policia përdori...

Protesta e opozitës/ 84 qytetarë të proceduar për akte dhunë, 50...

Policia e Tiranës ka njoftuar zyrtarisht arrestimin e 50 qytetarëve lidhur me protestën e djeshme të opozitës. Policia përmes një deklarate zyrtare bën të ditur...

VIDEO/ Skandal, policë me skafandra kërcënojnë ish-deputeten Vokshi…

Efektivë të FNSH-së, me mburoja dhe skanfandra, kanë kërcënuar ish-deputeten Albana Vokshi, e cila drejton edhe Lidhjen Demokratike të Gruas. Agresioni i dhjetra forcave policore...

Kokëdhima thirrje Ambasadorëve: Ndërhyni, ndalni Ramën në përndjekjen e …

Ambasadorët e akredituar në Tiranë duhet të ndërhyjnë dhe të ndalin përndjekjet ndaj qytetarëve që protestojnë dhe ish-deputetëve të opozitës që qëndrojnë në krah...

Protestuesit e arrestuar, Ervin Salianji i quan heronj dhe ka një...

Ervin Salianji, ish-deputet i PD-së, i ka cilësuar protestuesit si heronjtë e Shqipërisë si gjithë Europa. Salianji ka reaguar pas protestës së djeshme të opozitës,...

VIDEO/ Skandal, protestuesi i plagosur mbahet i lidhur me pranga në...

Një prej protestuesve të plagosur në protestën e djeshme të opozitës mbahet i lidhur me pranga në spital. Denoncimi është bërë nga ish-deputeti Bardh Spahia...

Deputetët e opozitës janë në burg/ Thirrja e fortë e…

Ish-deputeti Gent Strazimiri përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se protestuesit po mbahen në burg për shkak të bindjeve të tyre politike. “Dorian Protoduari,...

Paralajmërimi i policisë ndaj protestuesve/ Ligji parashikon 6 muaj burg për...

Opozita ka protestuar sërisht sot para Kuvendit dhe më pas protesta është zhvendosur para Kryeministrisë, duke kërkuar dorëheqjen e Edi Ramës. Nën thirrjet “Rama ik”,...

VIDEO/ 1300 policë në mbrojtje të Parlamentit, nisin përplasjet e para…

Rreth 1300 forca policore janë angazhuar për të mbrojtur Parlamentin dhe zonës pranë tij. Ashtu si në protestat e tjera, janë angazhuar edhe forcat e...

FOTO/ Tentuan t’i bllokojnë rrugën Ramës, ja çfarë bënë …

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta sot nga qytetarët, ndërsa kishte programuar turin e takimeve “Bashkia që Duam” në Prrenjas dhe Librazhd. Ashtu si...

Protesta e opozitës/ Këlliçi apel qytetarëve: Largimi i Ramës domosdoshmëri, dosjet...

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka ftuar qytetarët, veçanërisht të rinjtë, ti bashkohen aksionit opozitar dhe protestës së rradhës së opozitës, që do të...
WhatsApp DENONCO