Vera nis me zgjedhjet lokale, PS hap zyrat elektorale…

Vera do të fillojë me zgjedhjet parlamentare dhe jo me ato lokale.

Deklarata është bërë nga Monika Kryemadhi, kryetare e LSI-së, pas një takimi të zhvilluar në selinë e PD-së, në përfundim të protestës disa orëshe të opozitës para Kuvendit të Shqipërisë.

Kryemadhi përjashtoi mundësinë e dialogut me Ramën, ndërsa shtoi se parlamenti nuk është më legjitim dhe qeveria i shërben vetëm oligarkëve.

LEXO EDHE  Raporti i TI, Këlliçi: Vendi ka nevojë për opozitë, jo për kukullat e Ramës në PD

“Bashkitë e së majtës janë kthyer në lavatriçe të pastrimit të parave. Vendi është përballë një krize politike. Vetë socialistët po përgatiten për zgjedhjet parlamentare duke hapur zyrat elektorale, pavarësisht se bëjnë si të fortë”, tha Kryemadhi.

Sipas saj, socialistët kanë treguar se dinë të reagojnë dhe zgjedhin kryeministra sa herë janë në vështirësi. /Boldnews.al/