Ish-ministri i Ramës kundër OSBE: Turp, nxit policinë kundër popullsisë civile…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së OSBE-së, pas protestës së opozitës.

Manjani e cilëson të turpshme dhe të paprecedentë këtë deklaratë, duke theksuar se ajo nxit policinë kundër popullsisë.

“E turpshme dhe e paprecedentë është deklarata e bërë nga prezenca e OSBE në Tiranë, para pak minutash! Me pak fjalë OSBE nxit policinë kundër popullsisë civile!!! Kulmi i pasigurisë në Europë ishte kjo deklaratë!

Nuk gjendet asnjë deklaratë e ngjashme, as e përafërt, në databasën e reagimeve publike të OSBE kudo ku ajo është prezente, si kjo maskaradë që lëshuan sot kundër popullsisë civile në Shqipëri!

Ndër të tjera OSBE në Shqipëri ka mandat të nxisë demokratizimin e Shqipërisë. Deklarimi i sotëm është haptazi kundër mandatit të saj diplomatik!

LEXO EDHE  VIDEO/ Eksodi i shqiptarëve, Meta: Kthehuni në atdhe, merrni në dorë fatet tuaja

Nuk pritej mbështetje për opozitën, nga ky lloj personeli që shërben në krye të Prezencës krejt në mënyrë të njëanshme, por kurrsesi nuk pranohet rrjeshtimi i saj në favor të dhunës shtetërore kundër popullsisë civile!

Shumë turp! Opozita nuk mund t’i pranojë më drejtuesit i kësaj prezence në asnjë lloj takimi. Jo për interes te vet, por në respekt të njerëzve të pa armatosur që u goditën me armë (gazi lotsjelles është armë) sot pasdite”, shkruan Manjani.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here