Batuta e Halim Kosovës, ja pse ‘shpërtheu’ turma e protestuesve në të qeshura…

Halim Kosova, deputet i PD-së, gjatë fjalës së mbajtur sot në protestën e opozitës, me batutat e tij, shkaktoi të qeshura në turmë.

Kosova referuar të pranishmëve tha  “meqënëse ka më shumë burra se gra, jam Halim Kosova”. Kjo batutë e tij shkaktoi të qeshura, ndërsa ai shtoi se këto protesta të opozitës jo vetëm duhet t’I fusin frikën qeverisë, por edhe opozita t’i verë gishtin kokës.

“Mirë se keni ardhur, Meqënëse më shumë burra se gra jam Halim Kosova. E keqja në këtë vend do rri dhe vë përfund të mirën për aq koh sa e mira do rrijë e të bëjë sehir të keqes.

LEXO EDHE  "Shi dhe breshër"/ Njihuni me surprizat e motit nesër

Ka ardhur dita kur e mira është zgjuar. Dhe të do marri fatin e vet në duar. Këto protesta jo vetëm duhet ti fusin friken qeverisë por të bëjë që edhe Partia Demokratike ti vërë gishtin kokës për përgjegjësitë që ka.

Është koencidencë e bukur që ky shesh i mbushur më shumë se kurrë, që kjo protestë po bëhet në Rrugën George Ë Bush, një miku të madh të shqiptarëve. Askush nuk na heq nga mendja se SHBA janë pro Shqipërisë dhe pro demokracisë dhe asnjëherë nuk do të na lënë vetëm kundër të keqes”, tha Kosova.
PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here