Detajet/ Një prej viktimave në Vlorë i përfshirë në përgjimet për …

Arjan Hasani, një prej viktimave të atentatit të ndodhur në Vlorë. Ai ishte pronari i makinës ku udhëtonin dhithashtu Oresti Rexho dhe Armando Sulejmani.

Sipas informacioneve, emri i Hansait nuk ka qenë i panjohur për policinë, pasi ai përmentet edhe në përgjimet e kryera në Vlorë për trafikun e drogës, ku ishte i përfshirë ish-polici Renato Avdyli.

Duket se policia e Vlorës dhe prokurorët kanë përcaktuar pistat mbi atentatin e ndodhur, duke iu referuar të shkuarës së viktimave dhe të plagosurit, i cili ndodhet në spitalin rajonal, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE  Punëtori mbetet i bllokuar brenda minierës

Mësohet se autorët pasi kryen atentatin kanë ndjekur itenerarin përmes unazës së qytetit, kanë dalë në Kuzum Baba dhe më pas duke kaluar në zona të banuara kanë shkuar drejt Babicës, ku policia ka gjetur mjetin e djegur.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here